Архів позакласних подій

Подорож через віки…
  Майже три століття, від кінця ХV – до кінця ХVІІІ ст., історія України визначалася наявністю особливого стану населення на її території – козацтва.
    Виникнення козацтва припадає на часи, коли українцям, які не мали власної держави, загрожувало цілковите знищення. Сусідні володарі прагли розширити свої території за рахунок українських земель. Особливо жорстокими були грабіжницькі походи турецьких військ і татарсько-ногайських орд.
Річ Посполита, що володіла українськими землями, не могла протидіяти ворожим набігам. Силою, здатною чинити опір загарбникам, стало козацтво.
   Захищаючи рідну землю, козаки виробили особливу організацію та самобутню систему  управління. Козацькі прийоми ведення боїв на морі та на су холоді, наступальний характер дій збагатили скарбницю світового військового мистецтва. Козаки унікальні й тим, що виконуючи нелегкі обов’язки захисників українських земель, лишилися невтомними трудівниками. Вони відновлювали сплюндровані землі, зводили храми і міста, вирощували хліб і творили пісню. Поступово посуваючись на південь, козаки мирним шляхом, без завоювання чужих територій, розширювали життєвий простір українського народу. За Дніпровими порогами козаки утворили християнську козацьку республіку. А ще козацька доба надзвичайно багата на події та героїв.
  Віра в Бога, любов до рідної землі, закони козацького побратимства – ось що визначало  їхні слова й вчинки.
  Минали роки. Позаростали тернами козацькі шляхи… Проте зрідка над Дніпром бриніла пісня про дивовижну козацьку славу.
    Донеслася ця пісня й до сьогодення. Приємно зазначити, що козацтво – це не тільки славетне минуле, козацтво – це сучасне і майбутнє України.
    12 грудня 2013 року відбувся урок – подорож у козацькі часи учнів 8-А та 8-В класів ЗШ І-ІІІ ст.. № 3 (вчитель історії Бевз Л.В.). На урок були запрошені представники Окремого Чорноліського полку імені козака Мамая Віктор Голий та Олександр Верболоз.  
    Віктор Голий запросив учнів «побувати» в ХVІ-ХVІІ ст. на території нашого краю під час заселення Дикого поля, освоєння козаками цих українських земель. Він за допомогою презентації розповів про утворення козацьких поселень на території нашого краю, історію географічних назв та діяльність історичних осіб.
     Олександр Верболоз цікаво і захоплююче розповів про історію Запорізької Січі, оскільки в героїчному минулому найбільше проявляється національний характер народу, його духовна краса, талант, тому такі сторінки історії особливо хвилюють і наповнюють гордістю кожного українця.
    Урок – подорож у козацькі часи не залишив байдужим жодного учня, викликав щирий інтерес до нашого героїчного минулого.
   Всі учасники заходу були одностайні в одному: щоб правильно орієнтуватись в житті, бути освіченою людиною, треба знати минуле свого народу, його історію. І саме козацтво – це той національний дух свободи, що пронесений через віки, втілився у незалежній Україні.
 Сучасне козацтво – це місток між історією та майбутнім України. Його представники, маючи актину життєву позицію, виховують в дусі патріотизму підростаюче покоління, проводять свята, допомагають міліції патрулювати місто, надають спонсорську допомогу.
  Що значила козацька ера в історії України, свідчить той факт, що нас, українців, і сьогодні звуть у світі козацьким народом. Та й самі ми не втратили  духовного зв’язку з козаками. Хіба ж випадково й досі називаємо  козацькими свої степи, свої пісні й журбу, силу і свій характер? Козацтво для нас стало втіленням невмирущого українського духу.    
 


Вічна пам'ять Віктору Голому,
який загинув 28 серпня 2014 року
під Дебальцево.
Ми пам'ятаємо Ваші цікаві розповіді і наші зустрічі з Вами.
Ми завжди будемо пам'ятати Ваш подвиг!!!



Правовий брейн-ринг
 


20 листопада 2015 року учні – члени гуртка «Музейна справа» разом з вчителями історії Бевз Л.В і Білокомінською Т.І підготували і провели для учнів середньої та старшої школи інформаційні хвилинки з переглядом документального фільму «Правда Майдану»
 

26 листопада 2015 року  вчителі історії Бевз Л.В. і Білокамінська Т.І. разом з учнями 10–11 класів провели годину–реквієм  «Чорна сповідь моєї  Вкраїни». Учні переглянули підготовлені презентації, відео сюжети. Свідчення очевидців вразили всіх.

Немає коментарів:

Дописати коментар